Kdy naposled jste byli alespoň jeden den bez internetu? Celých 24 hodin, během kterých jste neviděli ani jeden status na Facebooku, nedozvěděli jste se nic nového ze světa celebrit, nelajkovali jste selfíčka na Instagramu, ani jste neshlédli žadné porno? Ne všichni svůj čas na internetu trávíme právě takhle, ale nalijme si čistého vína. Většina z nás ano.

V malé míře to stále nemusí být žádný problém, ale potíž nastává, když nad tím ztratíte kontrolu. Jakmile jste někde s kamarády a místo toho, abyste spolu mluvili, tak raději koukáte vzájemně do mobilů, pak máte problém. Nebo když ráno vstanete a jako první si zkontrolujete svůj příspěvek na Instagramu, místo toho, abyste nejdřív pozdravili přítelkyni, pak to taky není úplně v pořádku. A nejde jenom o mezilidské vztahy, co tato závislost poškozuje. Trpí tím i vaše produktivita, kreativita, schopnost soustředit se a spousta dalšího.

Jako ideální protilék, se doporučuji každý týden naprosto odpojit na alespoň 24 hodin. Užijte si, že vás nikdo neotravuje, jdětě se projít do přírody, přečtete si knížku, uvařte si něco dobrého k jídlu, zahrajte si stolní hru s kamarády, zajďete s někým na skleničku, relaxujte u své oblíbené hudby, dejte si šlofíka, zacvičte si, meditujte, zajďete do sauny. Dopřejte si víc času v reálném světě. Ten virtuální vám nikam neuteče.