Pohyb a cvičení

Dřep – elixír zdraví

By Březen 30, 2019 No Comments

Jeden z nejlepších léků na sedavý způsob života dnešní společnosti – dřep. Pro lidi v pravěku, od kterých se moc po fyzické stránce neodlišujeme, to byla naprosto normální poloha, ve které odpočívali, vařili jídlo na ohni, čekali na zvěř nebo se šli vyprázdnit, když to na ně přišlo. Bohužel postupem času lidi vyměnili dřep za sezení na židlích a jejich zdraví šlo do háje.  Dnes člověk prosedí v židli většinu dne, ať je to v práci, ve škole, v autě, doma u televize nebo třeba v čekárně u doktora. Sedíme pořád a všude.

Smutnou pravdou je, že většina lidí se do hlubokého dřepu už ani není schopná dostat, protože jsou zkrácení víc než je zdrávo. Přitom dřep je pro naše tělo jako elixír zdraví. Nesmírně uleví vaší páteři, uvolní kyčle, posílí kolena a kotníky. Mimo toho také prospívá správnému zažívání, protože střeva jsou při této poloze dobře masírována.

Zkuste “dřepět” každý den alespoň na 5-10 minut a uvidíte změny na vlastní kůži. Před tréninkem, po tréninku, během odpočinku mezi sériemi, doma na dvě minutky před televizí nebo kdykoliv, když se budete cítit zatuhlý ze sezení. Minutka sem, minutka tam a hned se budete cítit daleko líp. Slibuju.

hello